BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokba fog még kerülni az UMTS

A McKinsey cégtanácsadó Der Spiegel-ben közölt elemzése szerint az európai távközlési cégek jelentős veszteségeket lesznek kénytelenek elkönyvelni a harmadik generációs UMTS adatátviteli norma bevezetése során. A cégtanácsadó becslései szerint az UMTS bevezetése Európa-szerte 270 milliárd eurónyi értéket "semmisít meg". Ennek oka az UMTS-licencekbe és az infrastruktúra kiépítésébe fektetett és fektetendő hatalmas összegekben keresendő, amelyek 2017 előtt nem amortizálhatóak.

2001. március 26. hétfő, 10:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A McKinsey a német UMTS-mobillicenceket tavaly összesen mintegy 100 milliárd márkáért megszerző hat cég közül a T-Mobilnak és a D2 Vodafone-nak adja a legnagyobb esélyt az UMTS bevezetésének veszteség nélkül átvészelésére, az E-Plus, a Viag-Interkom és a Mobilcom helyzetét ugyanakkor a "kritikus" illetve "nagyon kritikus" jelzőkkel látja el, míg a finn-spanyol Sonera-Telefónica kilátásait teljesen reménytelennek ítéli.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet