A spanyol állami vasúttársaság, a RENFE közlése szerint a 32 vonat gyártását és fenntartását a Siemens, valamint a spanyol Talgo és a DaimlerChrysler által alkotott, ADtranz elnevezésű konzorcium közösen végezheti. A nagysebességű - 350 kilométer/órás - vonat a tervek szerint 2004-től üzemel. A szerelvények a jelenlegi 6 és fél óra helyett 2 és fél óra alatt teszik majd meg a spanyol főváros és Barcelona közti távot. A szakasz folytatásán pedig 70 perc alatt lehet majd a katalán nagyvárostól a francia határig eljutni.
A versenytárgyalás nagy vesztese a francia Alstom, amely korábban már beszállító volt a Madrid-Sevilla viszonylatra. Az olasz Ansaldo-Breda már korábban kiesett a versenyből.
