BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

745 millió eurós megbízás Spanyolországban a Siemens-nek

A Siemens és egy spanyol-német konzorcium, a Talgo-ADtranz közösen nyerték el a hétvégén a Madrid-Barcelona nagysebességű vasút szerelvényeinek megépítésére vonatkozó 124 milliárd pesetás (745 millió eurós) megbízást.

2001. március 26. hétfő, 09:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A spanyol állami vasúttársaság, a RENFE közlése szerint a 32 vonat gyártását és fenntartását a Siemens, valamint a spanyol Talgo és a DaimlerChrysler által alkotott, ADtranz elnevezésű konzorcium közösen végezheti. A nagysebességű - 350 kilométer/órás - vonat a tervek szerint 2004-től üzemel. A szerelvények a jelenlegi 6 és fél óra helyett 2 és fél óra alatt teszik majd meg a spanyol főváros és Barcelona közti távot. A szakasz folytatásán pedig 70 perc alatt lehet majd a katalán nagyvárostól a francia határig eljutni.
A versenytárgyalás nagy vesztese a francia Alstom, amely korábban már beszállító volt a Madrid-Sevilla viszonylatra. Az olasz Ansaldo-Breda már korábban kiesett a versenyből.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet