BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kamatot csökkentett a szlovák jegybank

2001. március 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szlovák jegybank (NBS) pénteken az egynapos és a kéthetes repokamatot a várakozásoknak megfelelően egyaránt 25 bázisponttal csökkentette. Az egynapos aktív repokamat így 9 százalékra, a kéthetes pedig 7,75 százalékra mérséklődött. Az NBS hangsúlyozta, hogy az igazgatótanács a kedvező makroökonómiai fejlemények alapján enyhített a monetáris politikán. A teljes és a maginfláció alakulása egyaránt azt jelzi, hogy az áremelkedési ütem a bank év végére vonatkozó 6,7-8,2 százalékos célkitűzésének alsó széle felé közelít. Februárban a havi infláció 2,3 százalék, a 12 havi pedig 6,7 százalék volt Szlovákiában, míg a hatósági árak hatását nem tartalmazó maginfláció 0,5, illetve 3,6 százalék. A bank által hangoztatott kedvező kép ellenére a Reuters által megkérdezett elemzők úgy vélik, még jó ideig nem következik újabb kamatcsökkentés, mert az áremelkedési ütem gyorsulása várható, főként az energiaárak deregulációja és az élelmiszerek drágulása miatt.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet