A jelenlegi elképzelések szerint a Magyar Posta szerez majd tulajdonrészt - ennek aránya még nem ismert - a Postabankban, de a bank szigorúan a Postán kívüli szervezetként működik majd. A Postabank újabb nyilvános értékesítésére pedig azért nem került sor, mert az OTP által adott ár alapján a piac vélhetően nem adott volna a kormányzat által megfelelőnek tartott vételárat a bankért.
