BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

EU-panasz Japánnal szemben?

2001. március 13. kedd, 15:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az EU brüsszeli bizottsága újra megfenyegette Japánt, hogy panaszt tesz a Kereskedelmi Világszervezetnél (WTO), ha a szigetország nem nyitja meg a távközlési szektort a versenytársak előtt. Roderick Abbott, a bizottság kereskedelmi ügyekben illetékes igazgatóhelyettese tokiói tanácskozása után közölte: nem kaptak választ arra, hogy Japán miként teljesíti az 1997-es WTO-egyezményben vállalt kötelezettségeit. Az EU el kívánja érni, hogy a világ második legnagyobb távközlési piacán állítsanak fel a kormánytól független felügyeleti szervet, és korlátozzák a volt monopóliumban, az NTT-ben az állami tulajdont. Az Egyesült Államok - mutat rá a Reuters - nemrég ugyancsak a japán távközlési piac további megnyitását sürgette, elsősorban azokon a gyorsan növekvő területeken, ahol az NTT kihasználja erőfölényét.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet