BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európa lekörözi az USA-t

2001. március 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nemzetközi Fizetések Bankja (BIS) értékelése szerint az idén az európai gazdasági növekedés meghaladja az Egyesült Államokét, bár ez utóbbi teljesítménye korántsem lesz annyira gyenge, mint attól sokan tartottak. A világ tíz vezető ipari hatalmának (G-10) jegybankjait tömörítő bázeli székhelyű bank kétnapos tanácskozását követően az intézmény soros elnöke, Sir Eddie George, a brit jegybank kormányzója úgy nyilatkozott, hogy az USA gazdasága több rázós, fékeződést mutató, de a túlzott aggodalmakat nem igazoló negyedév után a második félévben már ismét fellendülőben lesz. A biztató jelek között említette, hogy az USA-ban a tavalyi utolsó negyedévben szerinte a vártnál nagyobb mértékben bővült a GDP, és az előrejelzésnél erősebbek voltak a múlt héten közzétett februári foglalkoztatási adatok. A jegybank kormányzója szerint az idén az USA gazdasága 2,5, az eurózónáé pedig 3 százalék körüli mértékben bővül. A borúlátásra okot adó jelenségek közül a bankár a japán gazdaság állapotát emelte ki, mondván, az még korántsem olyan erős, mint amilyennek látni sze-retnék.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet