BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Vodafone növelte részesedését a Japan Telecomban

A világ legnagyobb mobilszolgáltatója, a brit Vodafone Group Plc 15-ről 25 százalékra növelte részesedését a Japan Telecom Co.-ban és ezzel a 3G konceszióval rendelkező harmadik legnagyobb japán távközlési vállalat mobilrészlege, a J-Phone Communications Ltd. legnagyobb tulajdonosává válik, 40 százalékos részesedéssel.

2001. február 27. kedd, 08:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Vodafone az előzetes híreknek megfelelően megegyezett az amerikai AT&T Corp.-nel, hogy annak mobilrészlegétől, az AT&T Wirelesstől 1,35 milliárd dollárért veszi meg a pakettet. Az ár részvényenként 2,46 millió jenre értékeli a Japan Telecomot, ami hatalmas felárat jelent, lévén, hogy ma a papír 1,8 millió jenen zárt Tokióban. A Vodafone tavaly két regionális vasúttársaságtól 2,1 milliárd dollárért jutott hozzá az eddig 15 százalékos paketthez. A J-Phone egyike annak a három japán távközlési társaságnak, amely harmadik generációs koncesszióval rendelkezik a szigetországban.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet