A Vodafone az előzetes híreknek megfelelően megegyezett az amerikai AT&T Corp.-nel, hogy annak mobilrészlegétől, az AT&T Wirelesstől 1,35 milliárd dollárért veszi meg a pakettet. Az ár részvényenként 2,46 millió jenre értékeli a Japan Telecomot, ami hatalmas felárat jelent, lévén, hogy ma a papír 1,8 millió jenen zárt Tokióban. A Vodafone tavaly két regionális vasúttársaságtól 2,1 milliárd dollárért jutott hozzá az eddig 15 százalékos paketthez. A J-Phone egyike annak a három japán távközlési társaságnak, amely harmadik generációs koncesszióval rendelkezik a szigetországban.
