BUX 139369.99 1,27 %
OTP 44790 1,84 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alig nőttek a készletek az USA-ban

2001. február 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Decemberben 0,1 százalékkal, 1221 milliárd dollárra, két év óta a legkisebb mértékben nőttek a vállalatok raktárkészletei az Egyesült Államokban - jelentette a washingtoni kereskedelmi minisztérium. Novemberben a készletek még 0,3 százalékkal emelkedtek, decemberre a Reuters és a Dow Jones által megkérdezett elemzők 0,1-0,2 százalékos bővülést vártak. A tényleges érték azt sugallja, hogy a vállalatok a prognosztizáltnál jobban kezelik a gyengülő kereslet hatását. Alan Greenspan, a Fed elnöke keddi szenátusi meghallgatásán a gazdasági növekedés szempontjából az egyik kulcskérdésnek jelölte meg a készletek és a kereslet közötti aránytalanság kiegyenlítődését, amire szerinte már az első negyedévben jó esély van (NAPI Gazdaság, 2001. február 13., 1. oldal).

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet