Vlagyimir Putyin orosz elnök a csendes-óceáni partvidék energiaellátási gondjai miatt menesztette Alekszandr Gavrin fűtőanyag- és energiaügyi minisztert - jelentette az MTI. Gavrin tavaly május óta volt a posztján, távozása az első nagyobb változás a Kaszjanov-kormányban. Oroszország csendes-óceáni partvidékén tízezrek fagyoskodnak hónapok óta, mert a helyi távfűtő művek későn kezdték a hőszolgáltatást, ezért szétfagytak a csövek és a radiátorok, a villamos hálózat pedig nem bírta a többletterhelést. Más területeken is komoly nehézségek vannak a kiszolgált hálózatokkal és hőerőművekkel, beleértve Moszkvát és Szentpétervárat is. Az Itar-TASZSZ tudósítása szerint - amelyet a Reuters idézett - Putyin utasította kabinetfőnökét, Alekszandr Volosint, hogy erősítsék meg az 53 százalékos állami tulajdonban levő áramszolgáltató hálózat, az egyesített energiarendszerek (UES) vezetését. Megfigyelők szerint ez azt jelentheti, hogy távozni kényszerül Anatolij Csubajsz, az UES vezetője, volt miniszterelnök-helyettes is.
(NAPI)
