BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Siemens növelte profitját, de lassulást vár

2001. január 31. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Siemens AG éves összehasonlításban 32 százalékkal, 778 millió euróra növelte adózott nyereségét üzleti éve 2000. december 31-ével zárult első negyedévében - jelentette be a német elektronikai és gépipari csoport. A Bloomberg által megkérdezett elemzők átlag 750 millió eurót vártak.
Az árbevétel ez idő alatt 23 százalékkal, 20,5 milliárd euróra, a rendelésállomány 28 százalékkal, 23,6 milliárd euróra emelkedett. A német csoport figyelmeztetett, hogy növekedése lelassul az év hátralevő részében, bár az árbevételek és a megrendelések bővülése két számjegyű és az iparág átlagánál magasabb marad.
A kamat- és adófizetés, valamint leírások előtti eredmény (EBITDA) - a 71 százalékban a Siemens tulajdonában levő Infineon félvezetőgyártó eredményei nélkül - 14 százalékkal, 1,18 milliárd euróra nőtt. Az Infineon adózás és kamatfizetés előtti eredménye (EBIT) az első negyedévben 83 százalékkal, 446 millió euróra nőtt, ebben benne van a videoüzletág eladásából származó 202 millió euró egyszeri bevétel is. A Siemens nettó eredménye az Infineon nélkül 26 százalékkal nőtt, 579 millió euróra.
(NAPI Online)

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet