Várhatóan megduplázódik a New York-i értéktőzsde (NYSE) forgalma a következő három év során annak hatására, hogy a részvényárakat tizedes törtekben jegyzik - jelentette ki a Reuters Televisionnek adott davosi interjújában Richard Grasso, a NYSE elnöke. A NYSE 1997 óta készíti elő a decimális rendszerre való átállást - egyes papírokat már tavaly augusztus óta így jegyeznek - és a határidő előtt két hónappal lezárta a folyamatot. Mától a tőzsde mind a 3525 jegyzett részvényének árfolyama tizedes törtekben jelenik meg, s ezzel véget ér az a 208 éves tradíció, hogy a részvények árát természetes törtekben adják meg (például 10 3/8 dollár). A tizedes törtek bevezetésével a részvényárak mozgástere kiszélesedik - közölte Grasso -, hiszen az eddigi egytizenhatod dollár helyett centenként, vagyis századdolláronként változhat az árfolyam.
A Nasdaqon a megadott határidőre, április 9-re tervezik befejezni az átállást - emlékeztet a Reuters.
