Románia új készenléti hitelről kezd tárgyalásokat a Nemzetközi Valutaalappal (IMF). Az IMF küldöttsége február első felében érkezik a román fővárosba - jelentették be Bukarestben. Az MTI tudósítása szerint a tárgyalások megkezdéséről Mihai Tanasescu román pénzügyminiszter és Mugur Isarescu, a román jegybank kormányzója állapodott meg kedden Washingtonban az IMF vezetőivel. Tanasescu és Isarescu - aki a tavalyi választások előtt egy évig miniszterelnök volt - ismertette az IMF vezetőivel az új kormány gazdaságpolitikáját és rövid távú terveit. Ez utóbbiak közé sorolták az infláció visszaszorítását, a pénzügyi fegyelem erősítését, a központi adminisztráció reformját, a privatizációt és az ágazati átszervezést.
Románia eddig hét alkalommal írt alá készenléti hitelről szóló megállapodást a Valutaalappal, de mostanáig egyetlen alkalommal sem tudta a teljes hitelt igénybe venni.
