BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kötvénykibocsátásra készül a Gazprom?

A Gazprom igazgatótanácsa mai ülésén megvitatja egy esetleges kötvénykibocsátás lehetőségeit - értesült a Moscow Times, illetve a London Times. A gázipari vállalat állítólag 500 millió dollár értékben dobna piacra eurokötvényt; ez lenne az első orosz vállalati kötvénykibocsátás külföldön az 1998. évi válság óta. Moszkvai elemzők szerint a Gazpromnak cash-flow problémái vannak, 2000. évi nettó profitja kevesebb lesz 3 milliárd dollárnál és idén 2,5 milliárd dollár adósságot kell törlesztenie.

2001. január 23. kedd, 11:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az igazgatótanácsi ülésnek az is témája lesz, hogy milyen kapcsolatban van a Gazprom, illetve annak vezetése az Itera International Grouppal. A magánkézben levő Itera feltűnően olcsón jutott hozá a 38,37 százalékban állami tulajdonban levő Gazpromtól egyes gázmezőkhöz és tavaly megduplázta kitermelését, miközben a Gazpromé két éve csökken. A Gazprom emellett garanciát vállalt az Itera csaknem félmilliárd dollárnyi hitelére is. Mind a Gazprom, mind az Itera vezetése többször cáfolta a a közelmúltban azokat a találgatásokat, hogy a Gazprom felső vezetői Itera-részvényekkel rendelkeznének.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet