A Deutsche Telekom AG (DT) előzetes adatok szerint 15 százalékkal 40,9 milliárd euróra növelte tavaly árbevételét, nagyrészt a külföldi leányvállalatok érdemeként. A nettó profit 7,4 milliárd euró lett az egy évvel korábbi 1,99 milliárd euró után, de ezt csak az egyszeri tételeknek - egyes érdekeltségei eladásának, a T-Online internetes vállalkozás tőzsdére vitelének - köszönheti. Ezek nélkül 1,7 milliárd euró veszteséget mutathat ki, szemben a 4-500 millió közti elemzői várakozásokkal. A DT tavaly mintegy 11 milliárd euró nyereségre tett szert a Global One-ban és az olasz Wind mobilszolgáltatóban meglevő érdekeltsége eladásából. .
2001. január 23. kedd, 10:04
