BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Motorola és a Yahoo! megfelelt a várakozásoknak

A világ második legnagyobb mobiltelefon-gyártója, a Motorola tegnap a Wall Street-i zárás után közölte, hogy nyeresége a tavalyi év utolsó negyedévében 335 millió dollár (részvényenként 15 cent) volt, ez megfelel az előzetes várakozásoknak. 1999 hasonló időszakában 564 millió dollár (25 cent/részvény) volt a nyereség. A Yahoo! Inc. internetes cég a tavalyi negyedik negyedévben az elemzői várakozásokkal egyezően 80,2 millió (részvényenként 13 cent) dollár nyereséget ért el az egy évvel korábbi 55,7 millió dollár, illetve 9 cent után. Árbevétele 53 százalékkal 310,9 millió dollárra nőtt, főleg a hirdetési bevételekből.

2001. január 11. csütörtök, 10:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Motorola árbevétele a jelzett időszakban éves összehasonlításban 11 százalékkal,10,1 milliárd dollárra nőtt, az elemzők 10 milliárdot vártak. Decemberben a Motorola – arra hivatkozva, hogy a félvezetőpiac lanyhulása miatt nem tudja kellően mérsékelni költségeit - több mint 40 százalékkal csökkentette a negyedik negyedéves nyereség-előrejelzését. A cég részvényeinek árfolyama ekkor az elmúlt 8 év legalacsonyabb értékére zuhant.
A Yahoo! részvényei tegnap a Nasdaq-on 30-1/2 dolláron zártak, s a bejelentés hatására a zárás utáni kereskedésben árfolyamuk 24-5/8 dollárra esett. A papírok tavalyi csúcsértéke 225-10/16 dollár volt. A Yahoo! azt is közölte, hogy 2001-re az eddig előrejelzett 57 centtel szemben csak 33 és 43 cent közötti részvényenkénti nyereséggel és 1,2-1,3 milliárd dolláros éves árbevétellel számol. Az idei év első negyedévére 220-240 millió dollár bevételt és 4-7 centes részvényenkénti nyereséget vár, ez jócskán alatta marad az elemzők által várt 303,6 millió dollárnak, illetve 13 centnek.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet