Nem gazdaságos autópályát építeni Bukarest és Constanta között és módosítani kellene a IV. páneurópai közlekedési folyosó romániai szakaszát is - közölte az MTI szerint román lapokkal az új közlekedési miniszter, Miron Mitrea. Romániában jelenleg egyetlen, alig száz kilométeres autópálya van Bukarest és Pitesti között, a Bukarest-Constanta sztráda egyes szakaszain pedig elkezdték a kivitelezési munkálatokat. A korábbi kormányok a konstancai kikötő miatt ezt az autópályát tekintették a legfontosabbnak, Mitrea szerint viszont legfeljebb 15 év múlva lesz szükség rá. Az új miniszter a Bukarestet Brassóval összekötő sztráda megépítését szorgalmazza, de nem a legrövidebb, Bukarest-Ploiesti-Brassó irányban, hanem Dél-Moldva felé, a Bukarest-Buzau-Brassó útvonalon, módosítva a IV. páneurópai közlekedési folyosó romániai szakaszát is. Magyarország korábban azt javasolta a román félnek, hogy az útvonal Erdélyen át haladjon, de Bukarest ezt arra hivatkozva utasította el, hogy már nemzetközi megállapodás született az útvonalról.
