BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az RWE beszállt a Nafta Gbelybe

A német RWE AG közüzemi csoport földgázipari részlege megszerezte a szlovák Nafta Gbely AS részvényeinek 29,1 százalékát – jelentette be a német cég. Az RWE a J&T Finance Group által vezetett, befektetési társaságokból álló konzorcium részvénycsomagjából vásárolt; a csoport eddig a Nafta Gbely 34 százalékát tartotta kezében - emlékeztetett a Dow Jones. A szlovák vállalat három földgáztározójának kapacitása összesen 2 milliárd köbméter, éves árbevétele mintegy 74 millió euró. A Dow Jones szerint az RWE kiemelte: magyarországi leányvállalatai számára különösen előnyös lesz, ha hozzáférhetnek ezekhez a kapacitásokhoz. A német csoport - pénzügyi befektetésként - 45 százalék részesedést mondhat magáénak a Tigázban.

2001. január 5. péntek, 16:20

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet