BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nintendo-Sega felvásárlás - mindkét fél cáfol

A japán Sega játékgyártó cég részvényei több mint 10 százalékkal drágultak annak hírére, hogy versenytársával, a szintén japán Nintendóval a beolvadást célzó tárgyalásokat folytat – közölte a Financial Times online kiadása. Bár mindkét fél cáfolta az értesüléseket, a Nintendo árfolyama több mint négy százalékkal esett, ugyanis a befektetők nem örültek annak a lehetőségnek, hogy a cég esetleg felvásárolja veszteséges riválisát.

2000. december 27. szerda, 13:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Sega nehézségeit az okozza, hogy legismertebb játékkonzoljából, a Dreamcastből nem tudta elérni a saját maga által kitűzött, egymillió darabos értékesítési mennyiséget. A társaság az első félévben 163 millió dolláros veszteséget halmozott fel jórészt amiatt, hogy erőteljesen csökkentette a tengerentúlon eladott Dreamcastek árát. A Sony új konzolja, a PlayStation 2 által teremtett verseny jövőre – a Microsoft és a Nintendo hasonló termékeinek piacra kerülésével - várhatóan még intenzívebbé válik.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet