BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Norvégia eladja a Statoil 10-25 százalékát

A norvég olaj- és energiaügyi minisztérium csütörtökön bejelentette, hogy a tervek szerint eladják a Statoil állami olajvállalat 10-25 százalékát- jelentette az MTI. A versenyképességének a növelése céljából végrehajtott részbeni magánosítást részvénykibocsátással bonyolítják le.

2000. december 15. péntek, 10:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Norvégia a legnagyobb olaj- és gázexportőr az OPEC-en kívül, naponta 3,2 millió hordó kőolajat és 50 milliárd köbméter földgázt termel. A Statoil piaci értékét tavaly 120 milliárd koronára becsülték az akkori hordónkénti 16-17 dolláros olajár mellett. Az államnak egyébként nincs égető szüksége a magánosításból befolyó összegre, hiszen 2001-re 190 milliárd korona (20,56 milliárd dollár) költségvetési többlettel számolnak.

Róza Róbert
Róza Róbert

Ez is érdekelhet