Norvégia a legnagyobb olaj- és gázexportőr az OPEC-en kívül, naponta 3,2 millió hordó kőolajat és 50 milliárd köbméter földgázt termel. A Statoil piaci értékét tavaly 120 milliárd koronára becsülték az akkori hordónkénti 16-17 dolláros olajár mellett. Az államnak egyébként nincs égető szüksége a magánosításból befolyó összegre, hiszen 2001-re 190 milliárd korona (20,56 milliárd dollár) költségvetési többlettel számolnak.
