A legnagyobb szlovák bank 172 milliárd koronás mérlegfőöszzeggel rendelkezik, 1,8 milliós az ügyfélállománya, valamint a szlovák piac harmadát és a takarékbetétek felét mondhatja magáénak, az elmúlt évben azonban 18 millió schillinges veszteséget produkált. Az Erste Bank elnöke, Andreas Treichl szerint bankjának célja, hogy közép-európai retail-bankká váljon, és ezen a piacon elérje a 25 százalékos részesedést, ez a felvásárlás pedig beleillik ebbe a koncepcióba. A lépés az Erste számára nagy siker, ugyanakkor jelentős kockázatot is hordoz: noha az akvizíció következtében jelentős piacot nyer, egy meglehetősen rossz állapotú bankot vesz át.
