BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Profitwarningot adott ki az Apple

Jelentősen csökkent az Apple részvények árfolyama, miután a számítógépgyártó bejelentette: decemberrel véget érő első pénzügyi negyedévét üzemi veszteséggel zárja - három év óta először - , 2001-es pénzügyi évében pedig a korábban tervezettnél kisebb forgalommal számol.

2000. december 6. szerda, 10:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A japán tőzsdéken a cég papírjai szokatlanul nagy forgalom mellet majdnem 18 százalékot veszítettek értékükből, követve az amerikai zárás utáni kereskedés trendjét, ahol is a részvények 11,8 százalékkal kevesebbet érnek tegnapi záróértéküknél.
A folyó pénzügyi negyedévben a társaság 1 milliárd dollár árbevételre és 250 millió dollár üzemi veszteségre számít. Az árbevétel ezzel 600 millió dollárral marad el az októberi előrejelzésnél. Steve Jobs, a cég vezérigazgatója szerint, az Apple nem volt felkészülve arra, hogy egyszerre nézzen szembe a cég értékesítési gondjaival, a PC-ágazat növekedési problémáival és a világgazdaság lassulásával. Elemzők szerint a számítógépes ipar lassulása több negyedéven át fog tartani, az Apple a 2001-re tervezett árbevételt ennek figyelembevételével csökkentette a korábbi 7,5-8 milliárd dollárról 6-6,5 milliárd dollárra.

Róza Róbert
Róza Róbert

Ez is érdekelhet