BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz előjelekkel indul a Telekom Austria IPO-ja

A Telekom Austria nyilvános részvénykibocsátása (IPO) a jegyzési időszakban tapasztalt jelek szerint nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, ezért az osztrák kormány csökkenti a kibocsátandó részvények számát, az árat pedig az előzetesen megjelölt sáv alsó szélén határozza meg.

2000. november 20. hétfő, 11:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ÖIAG állami vagyonkezelő bejelentése szerint a korábbi távközlési monopólium részvényeit – melyekkel holnap kezdődik a kereskedés a bécsi és a New York-i tőzsdén – az előzetesen megállapított 9-12 eurós sáv alsó értékén, 9 eurós áron bocsátják ki és a tervezett 140 milló részvény helyett csak 128 milliót dobnak piacra. (Ez a Telekom Austria 25,8 százalékát képviseli, szemben a korábban megcélzott 28 százalékkal.) Mindezek következményeként csupán 1,16 milliárd euró folyik be az államkasszába, ami kevesebb mint a fele lesz az eredetileg tervezett összegnek.

Róza Róbert
Róza Róbert

Ez is érdekelhet