Az ÖIAG állami vagyonkezelő bejelentése szerint a korábbi távközlési monopólium részvényeit – melyekkel holnap kezdődik a kereskedés a bécsi és a New York-i tőzsdén – az előzetesen megállapított 9-12 eurós sáv alsó értékén, 9 eurós áron bocsátják ki és a tervezett 140 milló részvény helyett csak 128 milliót dobnak piacra. (Ez a Telekom Austria 25,8 százalékát képviseli, szemben a korábban megcélzott 28 százalékkal.) Mindezek következményeként csupán 1,16 milliárd euró folyik be az államkasszába, ami kevesebb mint a fele lesz az eredetileg tervezett összegnek.
