Szerinte nem hiány, hanem inkább napi 2 millió hordó felesleg van a piacon. A miniszter nem várja, hogy a november 12-i OPEC értekezleten tovább emelik a kitermelési kvótákat. Al-Attija szerint az OPEC kőolajár-szabályozó rendszerét – mely szerint a kitermelt mennyiséget automatikusan növelni kell, ha az olaj ára húsz napon át végig meghaladja a 28 dollárt – felül kell vizsgálni, mert az a tartalékkészletek kimerüléséhez vezethet. Nyilatkozatában úgy vélte, hogy a termelőknek és a fogyasztóknak egyaránt a 25 dolláros hordónkénti ár lenne megfelelő és reális.
