BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs kőolajhiány – mondja a katari olajminiszter

Abdulla bin Hamad Al-Attija olajminiszter szerint nem hiány az oka a magas világpiaci olajáraknak, hanem spekuláció és a magas fogyasztói adók indokolják az árak tíz éve nem látott magas voltát.

2000. november 6. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerinte nem hiány, hanem inkább napi 2 millió hordó felesleg van a piacon. A miniszter nem várja, hogy a november 12-i OPEC értekezleten tovább emelik a kitermelési kvótákat. Al-Attija szerint az OPEC kőolajár-szabályozó rendszerét – mely szerint a kitermelt mennyiséget automatikusan növelni kell, ha az olaj ára húsz napon át végig meghaladja a 28 dollárt – felül kell vizsgálni, mert az a tartalékkészletek kimerüléséhez vezethet. Nyilatkozatában úgy vélte, hogy a termelőknek és a fogyasztóknak egyaránt a 25 dolláros hordónkénti ár lenne megfelelő és reális.

Tábori István
Tábori István

Ez is érdekelhet