Az amerikai szoftveróriás, a Microsoft kiadta következő generációs operációs rendszerének, a Windows Whistlernek az első tesztverzióját. Az új, már 64 bites operációs rendszer elsődleges célja, hogy integrálja az otthoni felhasználóknak készült Windows verziók felhasználóbarát kezelőfelületét az elsősorban vállalatok által használt Windows NT stabil működésével. A Whistler tesztverzióját első hullámban a cég fő partnereinek és vásárlóinak, valamint több ezer fejlesztőnek juttatták el, mielőtt a jövő év második felében piacra dobják a végső verziót.
2000. november 2. csütörtök, 10:31
