A háromszintesnél magasabb és tíznél több lakó- és üdülőegységet magában foglaló épületben, épületrészben a közös képviselő vagy az intézőbizottság elnöke - ezek hiányában az épület, épületrész tulajdonosa - köteles írásban kidolgozni a létesítményre vonatkozóan a tűzjelzés tartalmi követelményeit, az alkalomszerű tűzveszélyes tevékenység szabályait, a tárolásra vonatkozó előírásokat, a nyílt láng használatára és a dohányzásra vonatkozó korlátozásokat - áll a Belügyminiszter rendeletének módosításában.
Március vége a határidő
Kapcsolódó
Ezen felül el kell készítenie a tüzelő- és fűtőberendezések, továbbá az elektromos berendezések használatának előírásait, a tűzoltási felvonulási területre vonatkozó szabályokat. Szintén ki kell dolgoznia a lakók, illetve az ott-tartózkodók riasztásának és menekülésének lehetséges módozatait, a tűzvédelmet biztosító eszközök, berendezések használatára vonatkozó előírásokat. Mindezen túl gondoskodni kell ezek megismertetéséről és megtartatásáról.
A tűzvédelmi használati szabályokat a tűzvédelmi helyzetre kiható változás esetén át kell dolgozni, és naprakészen kell tartani. E meghatározott kötelezettséget legkésőbb 2016. március 31-ig kell teljesíteni - rendelte el a Belügyminisztérium.
A beépített tűzjelző, illetve a beépített tűzoltó berendezés létesítéséhez szükséges engedély iránti kérelem a jövőben az eddigieknél sokkal részletesebb dokumentációt fog igényelni.
Legolvasottabb

Durvul a keleti nyitás: ez a magyar város lesz a kínaiak központja

Óbuda tajtékzik, megbénul a környék közlekedése

Orbán Viktor halálos fenyegetést kapott

Az új KRESZ betiltja a zenehallgatást

Nagy fordulat jön a rendelőkben: négymillió forint pluszt kaphatnak a háziorvosok

Szakértő a légikatasztrófáról: Nem gondoltam, hogy ilyet valaha látok

Várva várt újítást vezet be a Lidl, komoly problémát old meg

Mintha borotvát nyelnél: brutálisan fájdalmas tünettel támad az új szupervírus

Ennyibe kerül most egy albérlet
