BUX 138952.46 0,96 %
OTP 44620 1,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több idő kell, amíg vevőt találunk az ingatlanra

A használt családi házak eladása bizonyult a legnehezebbnek az idei első negyedévben, átlagosan 185 napig voltak a piacon az Otthon Centrum szerint.

2024. május 13. hétfő, 20:27

Fotó: MTI / Czeglédi Zsolt
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ezzel szemben a társasházi lakásokat átlagosan 120 napig értékesítették a piacon, ami az előző negyedévi átlag értéknél egy héttel hosszabb. A leggyorsabban továbbra is a paneleket lehet eladni, az év első három hónapjában 97 nap alatt keltek el, az előző negyedévi országos átlaghoz képest ez két nappal hosszabb értékesítési idő a közlemény szerint.

Kosztolánczy György, az Otthon Centrum vezérigazgatója azt mondta, az első negyedében lassult a tempó az ingatlanpiacon: a forgási idő mindhárom használt lakástípusnál nőtt, ami azt jelenti, hogy az ingatlanok az előző mérés adataihoz képest több idő kell, amíg vevőt találnak.

A vezérigazgató kitért arra is, hogy vélhetően gyorsabban elkelnek majd az ingatlanok. Hozzátette, a növekvő tranzakciószámok ellenére is sokan kivárnak az ingatlanvásárlással, ami a júniusban induló otthonfelújítási programmal és az egyre kedvezőbb lakáshitel kamatokkal magyarázható.

Nem is olyan egyszerű megvenni egy balatoni zártkerti ingatlant
Kötelező a kifüggesztés minden olyan ingatlan eladását megelőzően, amely mezőgazdasági célt szolgál és a megnevezésében mezőgazdasági utalás szerepel, valamint a terület meghatározásában aranykorona érték megjelölés található – mondta el az Economxnak a Duna House elemzési vezetője.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább→
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet