BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó üzletnek tűnt a balatoni nyaraló, de nagy koppanás lett a vége

A szakértői vélemény szerint pedig hiába nagyobb a kínálat, az árak nem esnek.

2024. március 21. csütörtök, 12:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A koronavírus-járvány idején sokan vettek hitelre házat a Balaton környékén, többen azonban mostanra már nem tudják megfizetni a részleteket. Főként a régi, szocreál stílusú házakat kínálják eladásra, mivel nem tudják őket fenntartani.

Az ATV Híradójának Bári Péter az Inmove Ingatlaniroda szakértője azt nyilatkozta, hogy nagyrészt a covid előtt vásárolták fel az ingatlanokat, azonban azóta bekövetkezett áremelkedések az emberek pénzét elvették, emiatt pedig abból kényszerülnek leadni, amire nincs szükségük a mindennapi életben.

A szakértő hozzáteszi, hogy bár a kínálat széles, épp a fent is leírt, régebbi típusú, nehezen fenntartható házakra nincs kereset. A nagyobb értékű ingatlanok után ugyan érdeklődnek azok, akiknek sok pénze van, de épp annak a rétegnek nincs pénze, akik ezeket korábban meg tudták vásárolni.

Az ATV-nek egy keszthelyi ügyvéd is nyilatkozott, aki szerint a nyugati medence környékén sem jobb a helyzet:

az ingatlanforgalom gerincét alkotó, egyszerű társasházi lakások esetében is csak olyan törlesztő részletekkel tudnak a bankok kalkulálni, ami már nem teszi a vevőket hitelképessé.

Az általános szakértői vélemény szerint hiába van túlkínálat, mégsem csökken annyit az eladó ingatlanok ára, hogy megfelelő lakásokat tudjanak vásárolni a helyiek a gyermekeik számára, mivel jelenleg azokat sem tudják megfizetni.

Erre tán még soha nem gondolt, ha a Balatonra ment
A hosszú hévégén a Balaton körül számos történelmi helyet kereshet fel, ami az 1848-1849-es szabadságharchoz köthető.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet