BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb nyolcmilliárdot ad az állam az építőiparnak

A februári 8 milliárd forint után most újabb 8 milliárd forintot hagyott jóvá a kormány az építőipari kivitelezéshez szorosan kapcsolódó építészmérnöki és mérnöki tevékenységet végző vállalkozások technológiai korszerűsítésének, hatékonyságnövelésének támogatására.

2018. augusztus 14. kedd, 11:45

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Közlönyben megjelent határozat az idei költségvetés rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló tartalékából csoportosítja át az újabb 8 milliárd forintot.

Egy idén februári kormányhatározat három évre elosztva hagyott jóvá 20 milliárd forintot az építőipar támogatására. Ebből erre az évre jutott 8 milliárd, míg a következő 2 évre 6-6 milliárd forint. A következő évek támogatásához nem nyúlt a kormány, viszont az ideit megduplázta.

(Ezt olvasta már? Olcsó otthonokat építene a házgyár)

A fotó forrása: Napi.hu/Szabó Dániel

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet