BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már élelmiszerre sem futja a megszorítások miatt

A megszorítások és az adóemelések a lakossági kiadások csökkenését eredményezték Görögországban - írja a Kathimerini napilap.

2016. június 5. vasárnap, 15:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lap vasárnapi számában arról számol be, hogy a görög lakosság az idei első negyedévben 13 százalékkal kevesebbet költött élelmiszerre, mint a tavalyi első negyedévben. A megnövekedett terhek és a megemelt adók miatt a lakosságnak egész egyszerűen kevesebb pénze van, mint tavaly volt - mutat rá a cikk.

Sokan már az áramszámlát sem képesek kifizetni, a DEI állami áramszolgáltatónál már 2,7 milliárd euró számlatartozás halmozódott fel.

A Skai tévécsatorna vasárnapi beszámolója szerint az év első hat hónapjában 15 500 vállalkozás szűnt meg és 12 500 új vállalkozás alakult.

Görögország az elmúlt években folyamatosan adókat emelt vagy új adókat vezetett be, valamint több alkalommal is megrövidítette a nyugdíjkiadásokat. A parlament legutóbb két héttel ezelőtt fogadott el egy 5,4 milliárd eurós megtakarítási programot az ország működésének fenntartásához szükséges pénzügyi támogatás biztosítása érdekében.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet