BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedett a laskásforgalom az USA-ban

Jelentős áremelkedés mellett a vártnál több használt lakást értékesítettek márciusban az Egyesült Államokban.

2016. április 20. szerda, 16:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai ingatlanforgalmazók szövetsége (NAR) szerdán közölte, hogy márciusban havi szinten 5,1 százalékkal emelkedett a használt lakások eladásának száma a februári 7,3 százalékos visszaesés után. Tavaly márciushoz képest 1,5 százalékos volt a növekedés.

Az eladások márciusi ütemével számolva a teljes évben 5,33 millió lakáseladás lenne, jóval több a februári 5,07 milliós évesített értékesítési adatnál. Elemzők arra számítottak, hogy 5,30 millióra emelkedik a használtlakás-eladások száma.

Márciusban a használt lakások medián ára 222 700 dollár volt, 5,7 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál. Az átlagár 265 200 dollárra rúgott, ami 3,5 százalékos emelkedést jelent éves szinten.

Az eladások márciusi üteme mellett 4,5 hónapba telne értékesíteni az összes vevőre váró használt lakást, amelyek száma 1,5 százalékkal 1,98 millióra csökkent az egy évvel korábbihoz képest.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet