BUX 137836.65 -1,19 %
OTP 44370 -1,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Társasházban lakik? Ez a hír biztosan érdekelni fogja!

Mit lehet tenni, ha egy általunk fontosnak minősülő kérdést nem akar felvenni a közgyűlés napirendjére a közös képviselő és az intéző bizottság?

2015. május 9. szombat, 15:35

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A társasházakról szóló törvény értelmében a társasház közgyűlését a közös képviselő vagy az intézőbizottság elnöke jogosult összehívni. Ugyanakkor a vonatkozó jogszabályok szerint közgyűlést szükség szerint, de legalább évente egyszer kell tartani. Ide kapcsolódik, hogy az éves elszámolásról, a költségvetés megállapításáról szóló közgyűlést évente a szervezeti-működési szabályzatban meghatározott időpontig, de legkésőbb május 31-éig meg kell tartani - hívja fel a figyelmet Csapó Szandra, a D.A.S. JogSzerviz szakértője.

Fontos tudnivaló, hogy kötelező a közgyűlés összehívása, ha azt a tulajdoni hányad 1/10-ével rendelkező tulajdonostársak a napirend, az ok és a közgyűlési határozatra tett javaslat megjelölésével írásban kérték. Kiemelendő, hogy mindhárom pontot tartalmaznia kell a dokumentumnak, mert az csak akkor jelent kötelezést a közös képviselő számára.

Amennyiben a közös képviselő a - fenti előírásoknak megfelelő - kérés kézhezvételétől számított 30 napon belüli időpontra a közgyűlést nem hívja össze, azt a harmincadik napot követő 15 napon belüli időpontra a számvizsgáló bizottság, ennek elmulasztása esetén az összehívást kérő tulajdonostársak vagy az általuk írásban megbízott bármely tulajdonostárs jogosult összehívni.

A fentiek alapján tehát egy hasonló típusú esetben a vonatkozó jogszabályokat megtartva a tulajdonostársakkal összefogva elérhető, hogy az általunk fontosnak ítélt kérdéskörök vonatkozásában érvényes közgyűlési határozat születhessen.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet