BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Helyreállítják az egri várat

Megújul az egri vár, az állami tulajdonban lévő történelmi emlékhely fejlesztése pályázaton elnyert több mint 1,7 milliárd forintból valósul meg. Új, látogatókat vonzó programokat is terveznek.

2013. július 21. vasárnap, 10:05

Fotó: Dömötör Csaba / Túrós-Bense Levente
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Dobó István Vármúzeum fenntartója, Eger képviseletében Habis László polgármester július 17-én írta alá a 217 millió forintos önerő biztosításáról szóló szerződést a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséggel, majd július 19-én az Észak-magyarországi Operatív Program (ÉMOP) 1,746 milliárd forintos támogatási szerződését is a közreműködő szervezet, a NORDA képviselőjével - írta közleményében az egri polgármesteri hivatal.A közbeszerzési kiírást még júliusban megjelenteti a város. Ideális esetben novemberben köthetik meg a kivitelezésről szóló szerződést, az építkezés pedig főként jövőre zajlik majd.

A beruházás keretében \"rom-szerűen\" helyreállítják a Szép-bástyát, felújítják a Törökkertet, a fegyvertár épületét, valamint a dézsmapincét, vizesblokkokat kap a Setét-kapu épülete, illetve kiépítik az északi és nyugati várfal körül a külső várfalsétányt is. Az említetteken túl a közművek teljes cseréjét is elvégzik a vár egész területén.

A turisztikai attrakciófejlesztés elemei között szerepel egyebek mellett egy múzeumi tanösvény kialakítása a várfalsétányon, \"titkos, föld alatti\" világ létesítése, valamint történelmi időutazások megszervezése is.

Inforádió
Inforádió
MTI
MTI

Ez is érdekelhet