BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön a lakás- és hitelügyi ombudsman?

Az ingatlanszakma problémáinak hatékony kezelésére lakás- és hitelügyi ombudsmant, mint független köztisztviselőt, a szakmát felügyelő állami hivatalt, továbbá ingatlankamarát javasol a Magyar Ingatlanközvetítők és Értékbecslők Szakmai Szervezete (MIÉSZ).

2010. május 31. hétfő, 19:35

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elmúlt 20 év tanulságai szerint szükség van olyan meghatározó, független köztisztviselőre, aki az ingatlanokkal kapcsolatos problémák és a hitelezés területén panasz alapján vizsgálatot indít, a jogsértőnek talált gyakorlatról a szerveket értesíti, és a panaszos jogait képviseli - indokolja a MIÉSZ a lakás-és hitelügyi ombudsman intézményének a megteremtését.

Az ingatlanszakmát felügyelő állami hivatal feladata pedig az lenne, hogy kidolgozza az ingatlanpiac határozott és hosszú távú stratégiáját, végrehajtsa a kényszerítően szükséges átalakításokat, és kezelje a napi problémákat. A lakáspolitika, az ingatlanértékesítés, értékelés hosszú távú megoldásait érintő kérdésekben szükség van az egy felelősséggel irányító állami hivatalra - mutat rá a szervezet.

A szövetség javasolja az ingatlankamara létrehozását is, amely a szakmai érdekvédelemmel és az ezzel kapcsolatos - 20 év óta megoldatlan - szabályozás, önszabályozás problémáival foglalkozna.

A közlemény nem tér ki arra, hogy jelenleg több tucat ingatlanos szakmai szervezet működik Magyarországon. Ezek közül fél tucatnyi hallat magáról rendszeresen, de ezek sem tudják a szakma egységét megteremteni, enélkül pedig nem hozható létre a kamara.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet