BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Generációváltás a TriGránitnál

Szerkezeti és szervezeti változtatásokkal reagál a válságra a TriGránit. Ennek jegyében új vezetők kerültek a cégcsoport élére és

2009. október 19. hétfő, 12:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

átalakitották a működést is.
A fejlesztési cég irányítását nemrégiben átvevő Török Árpád szerint ha nem is a korábbi lendülettel, de tovább folytatódnak a nagy beruházások, az üzemeltetési vállalatot irányító Tóth Csaba pedig egy, a korábbinál sokoldalúbb és hatékonyabb céget irányít a jövőben.

Összesen már 1 millió négyzetméternyi bevásároló központ, áruház, iroda és létesítmény üzemeltetését végzi a TriGránit Management Kft.(TGM) - és ez a közeli jövőben még gyarapszik is. A nehéz helyzetbe került bevásárló központokat átvevő bankok és befektetési cégek ugyanis nem tudják és nem is akarják az üzemeltetéssel járó gondokat a nyakukba venni, ezért ezt profi és tapasztalt cégre bízzák. Így kerül a képbe TGM, amelynek tevékenységi köre az elmúlt hónapokban látványosan növekedett.

Amint azt Tóth Csaba vezérigazgató elmondta ma már kisebbségben van a TriGránit tulajdonában levő létesítmények, többnyire külső cégeknek dolgoznak. Kibővült a tevékenységi kör is, hiszen a hagyományos karbantartáson kívül a bérbeadás és a marketing is része lett a működésnek.

Az eddig négy országban végzett üzemeltetésbe főleg irodaházak és bevásárló központok tartoznak, de a budapesti Papp László Sportaréna és a Művészetek Palotája is ide tartozik.

A cég terjeszkedési stratégiájának középpontjában Lengyelország és Románia áll. Ez utóbbiban eddig három bevásárló központot vetek át az osztrák Immoeast-től, amit újabb három követ 2010-ben. Lengyelországban a TriGránit bővíti a katowicei Silesia Centert, amelynek üzemeltetését szintén a TGM végzi majd.

Az anyacég, ha lassabb tempóban is, de folytatja beruházásait. Még az idén átadják a krakkói Bonarka bevásárló központot és folytatódik a constanzai, zágrábi bevásárló központok építése, jövőre pedig négy új projektbe fognak.

A fejlesztéseket megnehezíti az, hogy az új központok finanszírozását a bankok csak a korábbinál lényegesen magasabb előfoglalási aránynál finanszírozzál: míg korábban megelégedtek 15-20 százalékkal, most már 40-50 százalékos előértékesítést kérnek a hitelért cserébe.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet