BUX 139833.90 0,15 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sok amerikai észre sem vette, hogy olcsóbb lakásban lakik

Közvélemény-kutatási adatok szerint az amerikaiak közel háromnegyede a következő hat hónapban már nem várja ingatlanjának árcsökkenését.

2009. május 14. csütörtök, 12:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikaiak többsége úgy véli, hogy ingatlanának értéke csökkent tavaly, de szintén sokan gondolják úgy, hogy az árak ezzel el is érték mélypontjukat - áll egy amerikai ingatlan bizalmi felmérésben, amelyről a Reuters számolt be. A megkérdezettek 60 százaléka vélte úgy, hogy csökkent ingatlanának ára, 18 százaléka növekedést vélt felfedezni, 22 pedig stagnálást az elmúlt 12 hónapban. A valóságban az ingatlanok 80 százalékának esetében csökkentek az árak.

Az ingatlantulajdonosok 74 százaléka véli úgy, hogy a következő hat hónapban már nem lesz további árcsökkenés, vagyis a jelenlegi ingatlanárakat a gödör aljának tekintik. A megkérdezettek 27 százaléka szerint házuk értéke nőni fog az elkövetkező fél évben, míg közel 47 százalék hiszi, hogy az érték változatlan marad.

A tulajdonosok sokkal realistábbak, mikor a múltba tekintenek vissza, de a jövőt illetően túl optimisták - véli egy, a Reuters által idézett ingatlanpiaci elemző.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet