Az amerikaiak többsége úgy véli, hogy ingatlanának értéke csökkent tavaly, de szintén sokan gondolják úgy, hogy az árak ezzel el is érték mélypontjukat - áll egy amerikai ingatlan bizalmi felmérésben, amelyről a Reuters számolt be. A megkérdezettek 60 százaléka vélte úgy, hogy csökkent ingatlanának ára, 18 százaléka növekedést vélt felfedezni, 22 pedig stagnálást az elmúlt 12 hónapban. A valóságban az ingatlanok 80 százalékának esetében csökkentek az árak.
Az ingatlantulajdonosok 74 százaléka véli úgy, hogy a következő hat hónapban már nem lesz további árcsökkenés, vagyis a jelenlegi ingatlanárakat a gödör aljának tekintik. A megkérdezettek 27 százaléka szerint házuk értéke nőni fog az elkövetkező fél évben, míg közel 47 százalék hiszi, hogy az érték változatlan marad.
A tulajdonosok sokkal realistábbak, mikor a múltba tekintenek vissza, de a jövőt illetően túl optimisták - véli egy, a Reuters által idézett ingatlanpiaci elemző.
