Az Origo Citynek elkeresztelt projekt keretében kereskedelmi, iroda- és 100 lakásos lakóépület-együttes épül - több ütemben - a tervek szerint 2010 nyarára. Első lépcsőben a 70 üzlethelyiséget magában foglaló, 40 ezer négyzetméteres bevásárlóközpont és a 14 ezer négyzetméteres irodaház kivitelezéséhez fognak hozzá. A háromemeletes bevásárlóközpont, valamint a háromszintes parkoló fölött - a parkoló másik három szintje a föld alá kerül - több emeleten az irodahelyiségek kapnak helyet. A két épületszárnyat függőfolyosó köti össze, ahol kisebb üzleteket alakítanak ki. A két épülettel szemben egy 12 emeletes százlakásos "lakótornyot" húznak fel a későbbiekben. A beruházás 75 millió eurót emészt föl, melyből a jelenleg folyó közműkiváltások és a vízhálózat, valamint a csatorna kiépítése 2 millió euróba kerül. Ezek befejezése után, ősszel kezdődnek el a projekt mélyépítési munkálatai - tájékoztatta lapunkat a beruházó.
Kispesten, a Kőbánya-Kispest metrómegállónál 50 ezer négyzetméteren épül fel a Köki Terminál a maga háromszintes bevásárló- és szórakoztató-központjával, egy nagyobb barkácsáruházzal, egy kisebb hipermarkettel, P+R parkolóházzal, közparkkal, új buszvégállomással, metróperonnal, metróvégállomással és új, akadálymentesített gyalogos felüljáróval az R-Co Ingatlanforgalmazó Zrt. égisze alatt. A több mint 20 milliárd forintos projektben a különféle, közlekedést kiszolgáló és kereskedelmi funkciók ugyan egymásra "épülnek", ám a területek markánsan elválnak egymástól. Légrádi Petra, az R-Co Ingatlanforgalmazó Zrt. marketing- és kommunikációs igazgatója elmondta: amennyiben minden jogi és engedélyezési feltétel rendelkezésre áll, a terveknek megfelelően még ebben az évben megkezdődik a Köki Terminál szerkezetének építése.
Eddig - a menetrend szerint - a későbbi barkácsáruház telkén egy ideiglenes P+R parkoló épült, majd a buszvégállomás átkerül a jelenlegi P+R parkoló helyére, így a metróval érkezők számára a buszvégállomás kényelmesen, a peronról közvetlenül lesz majd megközelíthető. Az elmúlt hetekben azonban csak az állag- és vagyonmegóvás, valamint a károk megelőzése érdekében hajtottak végre kisebb munkákat, mivel környezetvédelmi eljárás van folyamatban. A bíróság első fokú, nem jogerős ítélete ellen a beruházó fellebbezést nyújtott be, így a bíróság további döntésétől függ, hogy mikor folytatódhat az építkezés.
Még idén ősszel, vagy jövő tavasszal elkezdődhetnek Zuglóban a Bosnyák térre tervezett Mundo Városközpont munkálatai is, legalábbis a fejlesztő és az érintett önkormányzat reményei szerint. Most a Csömöri út, a Rákos-patak, a Bosnyák és a Mosztár utcák által határolt területen a telekalakítási munkálatokat végzik. A projekt beruházója Lengyelország egyik legnagyobb ingatlanfejlesztő cége, az Echo Investment, amely két éve vásárolta meg a zuglói önkormányzattól a Bosnyák tér melletti 6,8 hektáros területet. A 40 milliárd forintból megvalósuló Mundóban 65 ezer négyzetméternyi kereskedelmi és szórakoztató egység, valamint 30 ezer négyzetméternyi modern irodaterület épül, hozzájuk pedig 2500 (közte 400 P+R) parkolóhely. A Bosnyák teret is teljes egészében megújító ingatlanfejlesztés első ütemének átadása 2011 második felére várható.
