BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jobban jár, aki tilosban jár?

Teljesen érthető, hogy az építkezők egyre nagyobb arányban próbálják meg munkálataikat „fű alatt”, megfelelő engedélyek nélkül megvalósítani, mivel inkább vállalják az ezzel járó kockázatokat, mint az építési hatóságok lassú, bürokratikus ügyintézését – mondta lapunknak Miasnikov Péter, Budapest VIII. kerületének főépítésze.

2006. május 11. csütörtök, 08:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lebukásnak ráadásul ma kicsi a valószínűsége: a hatóságok gyakran csak akkor értesülnek a svindliről, ha az építkezőt feljelenti valaki. Mi több, a jelenlegi gyakorlat szerint az így készült épület általában megkapja a fennmaradási engedélyt, s gyakran bírságot sem kell fizetnie a kivitelezőnek, ha a hatóságok elvárásainak utólag mindenben eleget tesz. Ezzel szemben aki a hivatalos utat választja, annak gyakran akkor is hónapokat kell várnia minden engedélyre, ha az építkezést egyébként semmi más nem lassítja. Akadályt jelenthetnek maguk az ügyintézők is, akik néha ellenszolgáltatás reményében vagy egyszerűen rosszindulatból lassítják az építkezést.

Folytatás a mai NAPI Gazdaságban

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet