A lebukásnak ráadásul ma kicsi a valószínűsége: a hatóságok gyakran csak akkor értesülnek a svindliről, ha az építkezőt feljelenti valaki. Mi több, a jelenlegi gyakorlat szerint az így készült épület általában megkapja a fennmaradási engedélyt, s gyakran bírságot sem kell fizetnie a kivitelezőnek, ha a hatóságok elvárásainak utólag mindenben eleget tesz. Ezzel szemben aki a hivatalos utat választja, annak gyakran akkor is hónapokat kell várnia minden engedélyre, ha az építkezést egyébként semmi más nem lassítja. Akadályt jelenthetnek maguk az ügyintézők is, akik néha ellenszolgáltatás reményében vagy egyszerűen rosszindulatból lassítják az építkezést.
Folytatás a mai NAPI Gazdaságban
