BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem szilveszterezhetünk a New Yorkban

Tovább késik a a New York Palota rekonstrukciója, az eredetileg 2003-ra tervezett, végül 2005-re halasztott nyitást sem tudják tartani - értesült a Népszabadság.

2005. szeptember 8. csütörtök, 09:23

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az építési munkálatok megkezdésekor a beruházó 2003-ra ígérte a kávéház és a szálloda megnyitását a New York Palotában. Bár kezdetben a körúti rész felújítása, valamint a restaurátori munkák nagy része ütemesen haladt, az építkezés megtorpant. Az eredeti felújítási terveket készítő Kima Stúdió és az olasz tulajdonosok között megszűnt az üzleti kapcsolat, a némileg módosított terveket már a Benolarch építésziroda gondozta.
A tulajdonos Boscolo csoport olaszországi irodájának tájékoztatása szerint a munka azért lassult le 2004-ben, mert "nagyon részletes és bonyolult" feladat a felújítás. Jelenleg az új tervek engedélyeztetése folyik: a Rákóczi út és az Osvát utca sarkán épülő házban konferenciaközpont helyett lakások lesznek, emellett az utcában pedig egy kisebb csillagszámú szálloda kapcsolódik majd a New York Palota hátuljához. Az Osvát utcában most kezdődött az alapozás (ehhez nem szükséges külön engedély), a körúti palotában már a belső udvar fedése készül. A New York Palota megnyitására az új tervek szerint 2006 januárjában kerül sor.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet