BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nemzeti Színház, dupla pénzért

Tízmilliárd forint helyett több mint húsz milliárdot költöttek a Nemzeti Színházra, részben amiatt, hogy nem kellettek a segélyként felajánlott japán berendezések - ismerteti a Kehi jelentését a Magyar Hírlap.

2003. június 25. szerda, 10:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Habár az eredetileg az Erzsébet térre tervezett Nemzeti Színház költségcsökkentési okokból épült fel úgy és ott ahogy, a Siklós Mária által tervezett csoda építési költségei végül meghaladták a városközpontba tervezett teátrum árát. Az Orbán kormány 1998-ban 10,7 milliárd forintért ígérte az új Nemzeti felépítését, ám a költségek végül meghaladták a 22 milliárd forintot - ismerteti a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) jelentését a Magyar Hírlap.

Az előző kormány egy évvel az építkezés megkezdése után belátta, alulbecsülték a költségeket, s 12,1 milliárd forintban véglegesítették a beruházásra fordítható keretet. Az építkezés azonban végül 18,5 milliárd forintot emésztett fel, s a színház tavalyi beindítása is rendkívül tetemes, 4 milliárd forintra rúgó összeget igényelt. Nem vették ráadásul igénybe a japán kormány által még 1995-ben felajánlott 7,8 milliárd forintnyi segélyt, aminek keretében a távol-keleti ország audiovizuális eszközöket adott volna a Nemzetinek - áll a Kehi jelentésben.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet