A pályázaton győztes terv a német származású, Amerikában élő Daniel Libeskind építész munkája.
Az épület részletes terveit ez év végén dolgozzák ki, így az építkezések legkorábban 2005-ben kezdődhetnek meg. A legmagasabb torony tetejére kertet építenek.
Libeskind tervét támogatta George Pataki New York-i kormányzó és a város polgármestere, Michale Bloomberg is. A leomlott WTC legmagasabb tornya 411 méter magas volt.
