BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százmilliót költenek a felsőrajki kastélyra

A Zala megyei Felsőrajkon idén folytatódik az az ingatlanfejlesztési program, amelynek keretében teljesen megújul a település XIX. századi kastélya. Az egykor a Rajki család tulajdonában lévő épület belső felújítása már befejeződött.

2003. január 22. szerda, 11:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az eddigi gyakorlathoz hasonlóan saját erőből, pályázati, valamint területfejlesztési források segítségével folytatódik a patinás felsőrajki kastély felújítása - erősítették meg lapunk információit a tulajdonos helyi önkormányzatnál. Vígh László polgármester elmondta, hogy a több ütemű, több évre szóló program még 2001-ben kezdődött. Az egykor a településnek is nevet adó Rajki család tulajdonában lévő, építészetileg is rendkívül értékes, XIX. századi épület belső felújítása tavaly fejeződött be. Az ötvenes évektől oktatási intézményként, majd művelődési házként szolgáló ingatlant - a lehetőségek szerint - eredeti stílusban állították helyre.

A belső rekonstrukció keretében többek között megmentették az eredeti nyílászárókat, freskókat, ugyanakkor korszerű fűtésrendszert és szociális helyiségeket alakítottak ki. A rekonstrukciós program idén a külső munkákkal és a kert rendbetételével folytatódik. Várhatóan az egyik legnehezebb és legköltségesebb feladat az épület fából készült „tornácának” helyreállítása lesz. Az összességében több mint százmilliós felújítás várhatóan 2004-re fejeződik be. Az épület továbbra is ellát majd közművelődési feladatokat, de egyben a térség turisztikai központja is lesz. Az épületben koncertterem mellett többek között helyet kap a kisrégió szállás- és vendéglátóhelyeit kínáló iroda is.
(NAPI)

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet