Lapunk értesülése szerint a pécsi önkormányzat úgy döntött, hogy a növekvő fenntartási költségek miatt több száz bérlakást piacra dob még az idén. A városházáról kapott információk szerint a még a helyhatóság tulajdonában lévő mintegy 4 ezer ingatlan közül elsősorban azokat értékesítik, ahol a bentlakóknak határozatlan idejű bérleti szerződésük van. Biztos, hogy nem élhetnek a vásárlás lehetőségével a garzon-fecskeházakban lakók, valamint a kizárólag szociális alapon kijelölt, határozott idejű szerződéssel rendelkező bérlők. Az előzetes felmérések szerint így is több száz - nem kizárt, hogy mintegy kétezer - pécsi önkormányzati bérlakás kerülhet magántulajdonba. (A város utoljára a kilencvenes évek közepén értékesített bérlakásokat.)
A bentlakók az értékbecslés során megállapított piaci ár feléért vásárolhatnak, s a fizetéshez kedvezményes kamatozású hitelt is igénybe vehetnek. Úgynevezett külső vevő piaci áron is csak üres lakást vehet. Az önkormányzat főként azoktól a lakásaitól szeretne megszabadulni, amelyek „szétszórva”, különböző társasházakban találhatók a városban, hiszen ezek fenntartása különösen drága. Döntés született arról is, hogy a befolyt összeget új önkormányzati bérlakások építésére fordítja a város.
