Lapunk értesülése szerint már jövőre elkezdődik a hosszú évek óta üresen álló, meglehetősen rossz állapotban lévő egykori Amazon szálloda rekonstrukciója. Az 1700-as években épült, a keszthelyi belváros egyik legértékesebb ingatlanjaként nyilvántartott épület rekonstrukciója azt követően kapott szabad utat, hogy a kulturális minisztérium december elején az állami tulajdonban lévő Helikon Kastélymúzeum Kht.-nak adta a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) tulajdonában lévő ingatlan kezelői jogát. A Festetics-örökség részét képező, a belvárosi tömbrehabilitációs programhoz kapcsolódó épület felújítási tervei már el is készültek - közölte Czoma László, a társaság igazgatója.
Az épületet teljesen az eredeti formájában kívánják helyreállítani. Ezért elbontják a zömében száz évvel ezelőtt készült toldásokat. Ugyanakkor az összesen félmilliárd forint értékű felújítási munkának része lesz a szálloda melletti egykori lóváltóállomás teljes rekonstrukciója is. A tervek szerint az egyemeletes Amazon továbbra is szállodaként, illetve étteremként működik majd. A felújításba és a működtetésbe egyébként vállalkozói tőkét is bevonnak. Az egymáshoz kapcsolódó és funkciójukkal egymást kiegészítő épületek várhatóan 2005-re készülnek el. Czoma elmondta, olyan működtetési tervet is készítettek, amely szerint részben a létesítménykomplexum bevételeiből finanszíroznák a több tucat keszthelyi és Keszthely környéki épületből álló Festetics-örökség teljes felújítását.
