Az Axelero Internet Rt. nemrég bérbe vette az Infopark B irodaépületének egy részét. Az Axelero az ingatlan felső három szintjére, összesen mintegy 3,6 ezer négyzetméter használatára kötött szerződést az irodakomplexum fejlesztőjével, az Infopark Fejlesztési (IF) Rt.-vel - tájékoztattak a cégek. A hosszú távú bérleti szerződést a DTZ Magyarország Kft. segítségével hozták tető alá. Az Axelero munkatársai öt héten belül foglalhatják el új munkahelyüket, ahol többek között bisztró, büfé és bank is üzemel majd.
Az IF egyébként tavaly két irodaépület felépítését kezdte meg a területen. Az I és B jelű épületek összköltsége meghaladja a 6,5 milliárd forintot, a két épület összalapterülete pedig a 20 ezer négyzetmétert. A tervek szerint az I épületben kap helyet egy inkubátorház is, amelynek legfőbb feladata kezdő, elsősorban informatikai vállalkozások segítése. Az I épületet egyébként várhatóan ez év szeptemberében adják át. Ezenkívül jelenleg a tervezés előkészítésének szakaszában van a következő két épület, a C és az E/F kivitelezése is.
A közelmúltban a Deutsche Telekom AG ingatlanfejlesztő cége, a Deutsche Telekom Immobilien und Service (DTI) GmbH kiszállt az Infopark további fejlesztéséből. Ezért a DTI 50 százalékos tulajdonában lévő IT Immobilienbeteiligungs GmbH is eladta az IF-ben birtokolt részesedését, melyet az IVG Holding AG vett át. Az IF egyik alapítójának számító IT-ben továbbra is tulajdonos maradt a DTI, a társaság másik felét magáénak tudó IVG Immobilien GmbH pedig nemrég beolvadt az IVG Holdingba (Befektető, 2002. március 18., 13-18. oldal).
Bakonyi Attila
