A napokban a BAT Hungary  közölte, hogy a második feléhez érkezett új, csúcstechnológiás gyártócsarnokának építkezése Pécsett. A közel 60 milliárd forintos beruházás nem csupán a vállalat szempontjából meghatározó előrelépés, hanem a térség ipari fejlődésében is fontos mérföldkő, valamint a cég szerint egyértelmű bizonyítéka annak az elköteleződésnek, amellyel a BAT csökkenteni kívánja működése egészségügyi hatásait, és hozzájárul egy füst nélküli világ megteremtéséhez. A 7500 négyzetméteres létesítmény jelentősen növeli a BAT dohánymentes nikotinpárnáinak gyártási kapacitását, lehetőséget kínálva a felnőtt dohányzók számára egy tudományosan megalapozott, kevésbé káros alternatíva választására. A közlés szerint a fejlesztés 450 új munkahelyet teremt a régióban, és tovább erősíti a pécsi gyár stratégiai szerepét a BAT globális ellátási láncában. Az itt készült termékeket jelenleg is több mint 40 országba exportálják világszerte.

Ez a beruházás több, mint kapacitásbővítés, tovább erősíti a magyarországi gyártás kulcsfontosságú szerepét a füst nélküli világ elérésében. A BAT célja, hogy 2030-ra világszerte 50 millió felnőtt fogyasztónak biztosítson kevésbé káros alternatívákat

– hangsúlyozta a beruházás kapcsán Vargek Tamás, a BAT Hungary ügyvezető igazgatója.

Azt is kiemelték, hogy a stratégiai beruházás nemcsak új munkahelyeket teremt a pécsi régióban, hanem Magyarország ipari versenyképességét is erősíti a legmodernebb technológiák és az erős exportpotenciál révén. „Az üzem gyártástechnológiája az innováció legmagasabb szintjét képviseli. Célunk, hogy a BAT globális hálózatán belül a pécsi gyár valódi kiválósági központtá váljon” – közölte Shabab Ali, a BAT Hungary termelési igazgatója.

A BAT Hungary a régió egyik legnagyobb munkáltatójaként folyamatosan toboroz különböző munkakörökbe. A vállalat versenyképes juttatási csomagokat kínál, valamint széleskörű karrierépítési és szakmai fejlődési lehetőségeket biztosít minden munkavállalója számára.

A bővítéssel a BAT pécsi telephelye a világ egyik legnagyobb nikotinpárna-gyártó központjává válik.