BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elefánt ölt meg két turistát

A nők a kelet-zambiai Dél-Luangwa Nemzeti Parkban, egy szafarin tartózkodtak, amikor egy borjúval rendelkező nőstény elefánt megtámadta őket.

2025. július 4. péntek, 13:11

Fotó: Getty Images / Wolfgang Kaehler
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Zambiában csütörtökön két női turistát ölt meg egy elefánt, miközben egy szafarin vettek részt egy nemzeti parkban. Robertson Mweemba, tartományi rendőrfőkapitány elmondta, hogy az áldozatokat – a 68 éves Easton Janet Taylort az Egyesült Királyságból és a 67 éves Alison Jean Taylort Új-Zélandról – egy borjúval rendelkező nőstény elefánt támadta meg.

A rendőrség közlése szerint a csoporttal érkező szafarivezetők lövésekkel próbálták megakadályozni, hogy az elefánt a nőkre támadjon, ám mindhiába.

A lövések ugyan eltalálták és megsebesítették az elefántot, de mindkét nő a helyszínen meghalt.

A tragédia a kelet-zambiai Dél-Luangwa Nemzeti Parkban történt, mintegy 600 kilométerre a fővárostól, Lusakától.

A nőstény elefántok nagyon védik borjaikat, és agresszíven reagálhatnak arra, amit fenyegetésnek érzékelnek.

Tavaly két amerikai turista halt meg elefántok támadása miatt Zambia különböző részein. Mindkét esetben a turisták idős nők voltak, és egy szafari járműben tartózkodtak, amikor a támadás érte őket – számolt be róla a CNN.

V. G.
V. G.

Ez is érdekelhet