BUX 139920.45 0,21 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A vártnál gyorsabban romlott az amerikai munkaerőpiac

Az átlagos órabér szintén alulmúlta a várakozásokat.

2024. augusztus 2. péntek, 17:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal közlése szerint csupán 114 ezerrel nőtt a nem mezőgazdasági foglalkoztatottak száma a múlt hónapban, ami a legtöbb becslés alatt van. A közgazdászok szerint ez az egyik leggyengébb adat a világjárvány óta, az átlagos órabér pedig szintén alulmúlta a várakozásokat.

A kiábrándító foglalkoztatási jelentés alapján attól tartanak, hogy a gazdaság hirtelen ütemben eshet vissza, ez pedig a részvénypiacok eladását és a kincstárjegyek hozamának csökkenését eredményezte.

A Bloomberg szerint az adatok okot adhatnak a Fednek arra, hogy úgy gondolják, a jelenlegi monetáris politikájuk túlságosan is lehűti a munkaerőpiacot, ahelyett, hogy a járvány előtti egészséges trendhez visszatérne.

A lap megjegyzi, hogy a munkanélküliségi ráta emelkedése beindította az úgynevezett Sahm-szabály néven ismert recessziós mutatót is, melynek ötletgazdája, Claudia Sahm szerint ugyan az Egyesült Államok nincs recesszióban, de nem jó irányba halad.

A Sahm-szabály a munkanélküliségi ráta három hónapos mozgóátlagát vizsgálja. Az előzetes, évtizedekre visszanyúló tapasztalatok szerint ha ez az átlag az adott ciklus mélypontjához képest fél százalékponttal nő, akkor az amerikai gazdaság recesszióban van.

Nem erre számítottak az elemzők, több lett a munkanélküli
A várt stagnálás helyett emelkedett a munkanélküliség az eurót használó országokban, míg az Európai Unióban a májusival megegyező rátát regisztráltak.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet