BUX 139409.87 1,3 %
OTP 44820 1,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több mint 25 milliárdért húznak fel gyárat Makón

25,3 milliárd forintos beruházás keretében épít csomagolóanyag-gyárat a makói Ipari parkba a Benepack Hungary Kft.

2023. szeptember 26. kedd, 21:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ünnepségen Lázár János építési és közlekedési miniszter azt hangsúlyozta, hogy a keleti nyitás működik, nem csupán külpolitikai stratégiaiként, de gazdasági szempontból is. Kifejtette, hogy a kormány tudatos döntésének eredménye, hogy Makón az élelmiszeriparhoz kapcsolódó beruházás jelenleg meg az autóipar helyett, a városban pedig több száz éves hagyománya van a minőségi élelmiszer előállításának.

miniszter megemlítette, hogy az üzemet kiszolgáló infrastruktúrának a következő 12 hónapban kell elkészülnie, a gyárnak pedig 2024 szeptemberében kell működésbe lépnie.

Magyar Levente, a Külügyi és Külgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára kifejtette, hogy hatalmas jövőbeli potenciált hoz a beruházás, mivel egy olyan kínai óriásberuházó érkezik a térségbe, amely 40 ezer milliárd forintos, a magyar GDP kétharmadának megfelelő éves árbevétellel rendelkezik.

Az 1991-ben alapított cég, melyet a hongkongi tőzsdén jegyeznek, 1,3 milliárd dolláros éves bevételt ért el. Az első európai üzemét a belgiumi Genkben hozta létre 2020-ban, 120 millió eurós beruházással.

Zöld gasztroreformot hirdet egy magyar startup
Mintegy 550 millió forintot fordíthat növekedésére a Greenstic Europe Kft. az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures befektetésének köszönhetően. A környezetbarát eszközök piaca az elmúlt években dinamikusan növekszik. Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet