BUX 138044.13 -1,04 %
OTP 44370 -1,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szeptember közepén nyílhat meg a budapesti Primark

Közeleg az időpont, amikor Magyarországon is debütál a világ egyik legismertebb áruházlánca. A Primark a hazai divatpiacot is felboríthatja.

2023. augusztus 17. csütörtök, 16:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az év elején jelentette be a Disney és az NBA nevével jegyzett divatcikkeket is árusító Primark, hogy Budapestre érkezik.

Ráadásul a Magyarországra költözés egy folyamat része, hiszen a vállalat tovább terjeszkedne a közép-kelet-európai régióban. Jelenleg két szomszédos országban, Szlovéniában és Romániában vásárolhatunk a legközelebb Primark-üzletekben, írja az Infostart.

divatcég nemrég egy videóban jelentette be a magyar vásárlóknak, hogy a nyitásig már nem sokat kell várniuk. 

Az első hazai Primark-üzlet az Aréna Plázában kap helyet és várhatóan idén szeptember 16. és 2024. szeptember 15. között nyílik meg. Az áruházlánc egyik jellegzetessége, hogy üzleteikben számos licenctermék kapható, például a Disney-től és az NBA-től is. Maciej Podwojski, a Primark közép-kelet európai értékesítési vezetője szerint a vásárlók a többi közép-kelet-európai üzletet is pozitívan fogadták.

A Primark tulajdonosa, az AB Foods júniusban arról számolt be, hogy jelentősen bővült a keresletük idén tavasszal az infláció ellenére: a forgalom 13 százalékkal emelkedett. Igaz, ehhez az áremelés is hozzájárult. A vállalat hasonló bővülést ért el az élelmiszeripari szegmensben is.

Súlyos árat fizetünk a divatért: rákot okozhat a mérgező ruhanemű
Világszinten a divatipar felel a szennyvízkibocsátás 20, a hulladék 10, valamint a szén-dioxid-kibocsátás 20 százalékáért, az unióba érkező ruhanemű 30 százaléka pedig mérgező anyagokkal van tele, be sem jöhetne a közösség területére. Bővebben>>>
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet