BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

ZTE

10.
01.
22:00

A ZTE Magyarországon szervizel

Mobilkészülék-javító üzemet telepít Magyarországra a kínai ZTE telekommunikációs cég. A beruházás első ütemében év végéig ötven munkahelyet teremtenek. Csang Hsziao-vej, a ZTE európai régiójának alelnöke elmondta, a jelenlegi beruházás egymillió eurót tesz ki, amelyet tízmilliósra terveznek bővíteni. Az alelnök egyben kiemelte: a ZTE hídszerepet kíván betölteni Magyarország és a kínai vállalatok között, amelyben ajánlják a távol-keleti vállalatoknak a magyarországi befektetési lehetőségeket − számolt be az MTI.

Szerző(k):
Girnt József
09.
24.
22:00

Újabb telekomberuházás Magyarországon

Mobilkészülék-javító európai szervizközpontot telepít Magyarországra a kínai ZTE telekommunikációs cég; az együttműködési nyilatkozatot kedden írták alá Budapesten. Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár elmondta: a magyar gazdaság keleti nyitás politikája újabb állomásaként jön Magyarországra ez a beruházás, amelynek első ütemében év végéig 50 munkahelyet teremtenek. A ZTE 2005-ben nyitott képviseleti irodát Magyarországon, 2010-ben létrehozta magyarországi leányvállalatát, tavaly pedig regionális hálózati központját és call centerét. Ezen fejlesztésekkel 4,3 milliárd forint befektetést hozott Magyarországra a ZTE − tette hozzá az államtitkár. Hangsúlyozta, a mostani beruházáshoz számos magyar kis- és középvállalat tud kapcsolódni, és az ígéretek szerint a ZTE tovább növeli magyar alvállalkozóinak számát. Csang Hsziao-vej, a ZTE európai régiójának alelnöke elmondta: a jelenlegi beruházás egymillió eurót tesz ki, amelyet három-öt éven belül 10 millióra terveznek bővíteni. Csang szerint Magyarországon fejlett a telekommunikációs infrastruktúra, és felveszi a versenyt akár a francia, az angol vagy a németországi szektorral.

Szerző(k):
Csurgó Dénes